Svět-piva.cz - vše o pivu, pivovarnictví a sladařství

Bachovy květové esence

28.11.2020 | Rubrika: Magazín - Péče o tělo

Za otce a zakladatele Bachových květových esencí je po právu považován Edward Bach, uznávaný lékař žijící v letech 1886 – 1936. Edward Bach tíhl od útlého věku k přírodě a naprosto přirozeně tak v ní hledal inspiraci pro léčbu sebe, svých pacientů i širokého okolí.

Je nutné také zmínit, že tohoto lékaře lidé obecně velmi zajímali, rád jim pomáhal a byl to velmi empatický člověk, a to dokonce ještě dávno před tím, než sám dostudoval lékařskou fakultu a pracoval v otcově továrně na mosaz, kde se snažil, a nakonec také úspěšně vydělal finance pro své budoucí studium medicíny.

Bez přehnané nadsázky se dá říct, že se dokonce sám stal jakousi nedílnou součástí vlastního výzkumu, kdy mu jeho lékařští kolegové po složité břišní operaci dávali naději sotva tří měsíců života. On však svojí vůlí a beze sporu s pozitivním přispěním bylinné terapie přežil jejich prognózy a další řádku let, během které se věnoval svým pacientům, dalšímu výzkumu a zdokonalování svých květových esencí.

.A za všechny argumenty mluví fakt, že se používají hojně dodnes a pomáhají tak dalším a dalším lidem řešit jejich problémy. Podstatou těchto Bachových esencí je jednoduchost a především efektivnost. Snaží se jako sám Edward Bach řešit příčinu nejrůznějších problémů, a ne pouze jejich symptomy. Bachových květových esencí existuje 38, různě se kombinují i používají samostatně, plus jedna tzv. krizová – řešící strach, panický stav, hysterii, šok a trauma. Všechny esence se zároveň snaží zharmonizovat psychický a mentální stav, dát do souladu tělo a mysl. Vyřešit tak můžeme již zmíněné úzkostné či traumatizující stavy mysli, vyčerpání, nedostatek sebedůvěry, nadváhu, hormonální rozvraty, pokles libida, nespavost či syndrom vyhoření.

V současné době, kdy je bohužel složité se na kurzu Bachových esencí sejít osobně, naštěstí díky technice existuje další způsob, jak setkání uskutečnit a tím je online kurz, případně konzultace a následné doporučení vhodných Bachových esencí na míru našim konkrétním problémům. Online kurz probíhá za předchozí registrace a po jeho úhradě. Konzultace je potom možná přes aplikaci WhatsApp. V obou těchto případech nám může pomoci paní Martina Flaitingrová, která představuje praktika registrovaného v Bachově nadaci v Anglii, kde také dokončila studium Bachových esencí. A právě díky svému studiu a praktickým zkušenostem může všechny své znalosti předávat dál.

Pokud tedy máte problémy, které se vám nedaří dlouhodobě vyřešit, symptomy, které vás obtěžují nebo zkrátka jen chcete zkusit alternativnější přístup ke svému tělu, mysli a zdraví, neváhejte a pojďte se pustit do léčby Bachovkami. Více informací naleznete na FB: https://www.facebook.com/BachovyKvety


( 1 Hodnocení )

Článek Bachovy květové esence byl publikován 28.11.2020 autorem Michal Palán

TiskVytisknout   PDFUložit   EmailDoporučit známému
Darky pro ni

Mohlo by Vás zajímat