Svět-piva.cz - vše o pivu, pivovarnictví a sladařství

Péče o zuby

7.1.2020 | Rubrika: Magazín - Zdravotnictví

Snad každý z nás chce mít pěkné a zdravé zuby po celý svůj život. Přání je to sice krásné, nicméně je nám všem jasné, že pokud sami nepřiložíme ruku k dílu, z této vize nebude patrně nic. Kromě pravidelné domácí péče o zuby je samozřejmě také nutné chodit na pravidelné kontroly k odborníkovi.

A slovo odborník je v tomto případě skutečně klíčové. Ať už se jedná o zubaře v Praze či v jiném městě, je vždy potřeba zjistit, že tento člověk své práci skutečně rozumí a má nezbytné zkušenosti. V dnešní době internetu se dá poměrně snadno ještě před vstupní prohlídkou zjistit dojmy a osobní zkušenosti jiných pacientů, dá se vyhledat s jakými materiály a nástroji dentista pracuje a samozřejmostí v těchto ordinacích jsou už také rentgeny, bez kterých se například mezizubní kazy a drobné nedostatky v jejich raném stádiu zachytit nedají. Těmito všemi způsoby potom můžeme předejít komplikacím, které zubní kazy časem přinášejí.

Klíčovou a nedílnou součástí při péči o zuby je potom také dentální hygiena. Tuto návštěvu bychom neměli podceňovat ani v případě, že se nám naše zuby zdají čisté a žádné problémy nemáme. Vše je totiž relativní a pouze odborná péče dentální hygienistky nám může šetrně, ale účinně odstranit zubní kámen, pigmentace způsobené jídlem, kávou, alkoholem či cigaretami a samozřejmě ordinační bělení má také daleko větší a trvalejší efekt než bělení domácí bez předchozí konzultace, kterým si můžeme ba naopak spíš ublížit než pomoci.

Pokud však i přesto dojde k úplné ztrátě zubu z příčiny například úrazu nebo neodborného ošetření, ani v tomto případě nemusíme zoufat, protože i tato situace se dá v dnešní době naštěstí řešit poměrně snadno a rychle. Náhradu buď jednotlivých zubů či mnohočetných extrakcí nám mohou vyplnit zubní implantáty. Jedná se o titanový šroub, který se umístí přímo do čelisti, ve které byl předtím původní zub a na něj se nasazuje keramická korunka, která je pouhým okem nerozeznatelná od pravého zubu. Implantace se provádí po zahojení dásně a kosti po extrakci a titanový materiál je velmi dobře snášen, takže úspěšnost tohoto zákroku je skutečně velmi vysoká.


( 3 Hodnocení )

Článek Péče o zuby byl publikován 7.1.2020 autorem Michal Palán

TiskVytisknout   PDFUložit   EmailDoporučit známému
REMAX

Mohlo by Vás zajímat