Svět-piva.cz - vše o pivu, pivovarnictví a sladařství

Nástup prvňáčků do školy

5.11.2019 | Rubrika: Magazín - Vzdělání

Známe to všichni, nedávno se nám narodilo dítě a než jsme se stačili otočit, je z našeho uzlíčku jako mávnutím kouzelného proutku předškolák. A protože čas nikdo z nás nezastaví, je potřeba se na jeho nástup do první třídy co nejlépe připravit.

To, že se jedná o podstatnou změnu pro dítě, je všem víceméně jasné. Změní se mu kompletně denní režim, nastanou mu první opravdu důležité závazky a povinnosti a všeobecně se zkrátka musí sžít s novým nastavením, které se školní docházkou souvisí. Co však na první pohled nemusí být patrné, jedná se také o velkou zátěž pro rodiče dítěte. Nejen že se i jim změní denní povinnosti a celkově harmonogram, především ve smyslu učení a plnění domácích úkolů, zajištění odpoledních aktivit a kroužků dítěte, ale je potřeba také zajistit všechny potřebné pomůcky a školní potřeby. Takže vedle psacích pomůcek, penálů, cvičebních úborů, přezůvek a mnoha dalších nezbytností rodiče řeší především to, kam všechny tyto věci uložit. Ke slovu se tedy dostávají dětské školní batohy.


A i když se na první pohled může zdát, že zorientovat se v nepřeberném množství školních batohů pro prvňáčky je neřešitelný problém, uvidíte, že nakonec se vůbec není důvod tímto výběrem nijak stresovat. Stačí se držet několika málo pravidel, co by takový dětský školní batoh měl mít za vlastnosti a ze kterých není dobré slevovat. Naprostým základem je, aby byl batoh vyrobený z kvalitního materiálu ideálně otěru a vodě odolných. Dalším důležitým parametrem jsou ergonomicky tvarovaná záda batohu s kvalitní výztuží. Neméně důležitou součástí jsou potom všechny bezpečnostní a reflexní prvky, které hrají mnohdy až klíčovou roli při jeho nošení. Děti samozřejmě ocení designové provedení, které dětské školní batohy mají nebo snadno měnitelné doplňkové placky, kterými jsou vybaveny.


Pokud vás tedy pořízení batohu pro vašeho prvňáčka čeká, nevolte kompromisy a zvolte jej na první dobrou.


( 2 Hodnocení )

Článek Nástup prvňáčků do školy byl publikován 5.11.2019 autorem Michal Palán

TiskVytisknout   PDFUložit   EmailDoporučit známému

Mohlo by Vás zajímat