Svět-piva.cz - vše o pivu, pivovarnictví a sladařství

Návod: Květinové jarní dekorace do bytu za pár minut

5.3.2020 | Rubrika: Magazín - Bytová dekorace

Jaro je obdobím barev, svěžesti a květin. Příroda se probouzí ze zimního spánku. Přívítejte jarní dny, vyzdobte si byt. Vytvořte magnetické jarní dekorace s květinami. Přicvakněte je třeba na kovovou zárubeň dveří, panty oken nebo ke dvířkám ledničky.

Na jaře se prodlužují dny, mění se čas a také je více světla. Zamračených dnů ubývá, slunce prohřívá prochladlou půdu. Svítí víc slunce i do oken.

Vytvořte si jednoduché dekorace do bytu. Stačí jen pár květin, ampule na květy a neodymové magnety.

Na výrobu jarních magnetických dekorací se vám hodí:

Květinová dekorace

Počet květin, ampulí a magnetů si zvolte podle potřeby, například 10 kousků. Lepidlo stačí jedno.

Postup výroby jarních dekorací

Zhruba doprostřed každé plastové ampule univerzálním lepidlem přilepte jeden magnetický kvádr. Povrch ampule i magnetu musí být čistý, bez mastnoty. Naneste na magnet slabší vrstvu lepidla a na chvíli k němu přimáčkněte bok ampule. Nechte pořádně zaschnout. Lepidlo úplně zaschne asi za den.

Myslete na to, že se k sobě magnety snadno přicvaknou, stejně tak ke všem feromagnetickým kovům, například nůžkám, tak pozor, ať je nemáte moc blízko u sebe. Aby nebyly plastové ampule vidět, omotejte je třeba stuhou.

Stonky květů zkraťte. Ampuli asi z poloviny naplňte vodou a uzavřete víčkem, ve kterém je otvor. Stonek zasuňte do ampule. Teď už zbývá jen ampule s květy přicvaknout na vhodné místo.

Kam přicvaknout magnety s dekoracemi?

Magnetické květy nacvakněte na kovové zárubně dveří, k pantům oken (která moc neotvíráte), k zábradlí, na drátěný rošt, k magnetické tabuli či nástěnce, ke dvířkám ledničky.

Vyrobte si také velikonoční magnetické vejce tvrdé jako beton

Květinová dekorace


( 2 Hodnocení )

Článek Návod: Květinové jarní dekorace do bytu za pár minut byl publikován 5.3.2020 autorem Michal Palán

TiskVytisknout   PDFUložit   EmailDoporučit známému
Darky pro ni

Mohlo by Vás zajímat